Ikäkausikisat 2014

3.6.2014   10.6.2014   17.6.2014


Maantieviestikarsinnat 13.5.2013 Tulokset: miehet 800m  1.Mikael Herlevi 2.57 naiset 800m:1. Johanna Ala-Pöntiö 3.04 2. Mari Bergdahl 3.11 3. Jenna Vähähyyppä 3.23 4. Riikka Ilmonen 3.28 5.  Linda Lassila 3.59 Joukkueet julkaistaan perjantain aikana. Junnuviesti 4 joukkuetta, naiset 3 joukkuetta ja miehet yksi joukkue.

Paavon Polku 2013

Finaali

Lopputulokset                                                                                 13.5.2013 

1lk tytöt

1)    Neela Päivärinta Kk 4.15, 2) Lilja Kinnunen Ma 4.24, 3) Milja Hyyppä Kk 4.47, 4) Silja Airiola Ma 5.09

2lk tytöt

1)    Melissa Kykyri Ma 3.48, 2) Sofia Nurkkala Kk 4.11, 3) Jasmiina Puukangas Kk 4.21, 4) Siiri Kämäräinen Kk 4.31, 5) Ellen Niemi-Korpi Kk 4.34, 6) Vera Heiskanen Kk 4.43

1lk pojat

1)    Miro Vapola Kk 4.15, 2) Tomi Hänninen Ma 4.29, 3) Ilmari Saari Ma 4.33, 4) Jimi Witick Ma 5.03, 5) Viljami Hietala Ma 5.05, 6) Rasmus Kämäräinen Ma 5.06

2lk pojat

1)    Niilo Isosaari Ru 3.33, 2) Martti Rauhala Ma 3.41, 3) Aku Ahokangas Kk 3.43, 4) Olli Tuikka Ru 3.44, 5) Petteri Uusitalo Pe 4.01, 6) Jere Puikko Kk 4.05, 7) Aku Huopana Ru 4.05, 8) Roni Korkiala Pe 4.06, 9) Aapo Hiltula Ma 4.12, 10) Jermu Leppälä Kk 4.14, 11) Jusa Uusisalo Ma 4.15

3lk tytöt

1)    Iida Kolppanen Ru 3.51, 2) Alisa Luostarinen Kk 3.54, 3) Olga Ahokangas Kk 3.59, 4) Olivia Alahuhta Pe 4.06, 5) Anniina Lamberg Kk 4.07, 6) Ada Rantala Ru 4.09, 7) Hilja Kossi Ru 4.13, 8) Saara Hautamäki Kk 4.20, 9) Ella Rahja Ma 4.41

4lk tytöt

1)    Justiina Juntunen Pe 3.44, 2) Olivia Nurkkala Kk 3.58, 3) Jessica Ingalsuo Kk 4.05, 4) Soile Airiola Ma 4.26, 5) Heidi Mäkelä Ma 4.39, 6) Viivi Peltola Ma 5.37

3lk pojat

1)    Lauri Knuuttila Ma 3.29, 2) Silver Karjus Kk 3.32, 3) Panu Rimpioja ja Justus Riippa Pe 3.41, 5) Eerik Sikala Kk 3.46, 6) Juho-Petteri Huusko Ru 3.49, 7) Aatu Huhtala Kk 3.58, 8) Eeli Hiltula Ma 4.05, 9) Sakuj Kurikkala Ru 4.06, 10) Aleksi Hilli Ma 4.16

4lk pojat

1)    Miro Lappi Ma 3.52, 2) Iiro Hiltula Ma 3.55, 3) Nico Kluukeri Ma 4.06, 4) Ville Vähähyyppä Kk 4.09, 5) Jouni Nurila Ma 4.25, 6) Niila Kinnunen Ma 4.29, 7) Jesse Hietala Kk 4.42, 8) Elias Kämäräinen Kk 4.43

5lk tytöt

1)    Emilia Suvanto Kk 3.29, 2) Veera Päivärinta Kk 3.30, 3) Kaisa Knuuttila Ma 3.37, 4) Inka Österberg Ru 3.38, 5) Ella Vähähyyppä Kk 3.49, 6) Jonna Honkaperä Kk 3.53, 7) Elisa Mansikkamäki Kk 3.56, 8) Sofia Seppälä Kk 3.57, 9) Wilma Helén Ma 3.58, 10) Milla Miekkoja Ma 3.58, 11) Sofia Tuunala Ma 4.07

6lk tytöt

1)    Hilla Miettinen Kk 3.27, 2) Vilma Herronen Kk 3.43, 3) Maiju Lassila Ma 3.46, 4) Netta Heikkiniemi Ru 3.51, 5) Miisa Pihlaja Kk 3.57

5lk pojat

1)    Otto Wikström Ma 3.12, 2) Oskari Alatupa Kk 3.21, 3) Okko Airiola Ma 3.26, 4) Aleksi Luostarinen Kk 3.30, 5) Eero Torkinlampi Kk 3.34, 6) Eemeli Peltoniemi Kk 3.34, 7) Jan Witick Ma 3.41, 8) Eemil Haikara Ma 3.41, 9) Konsta Kämäräinen Ma 3.56

6lk pojat

1)    Sampo Lahti Kk 3.10, 2) Jalmari Säippä Ma 3.31, 3) Joel Göös Ma 3.36, 4) Oliver Pietilä Kk 3.38, 5) Eino Alajoki Ma 3.40

                                                                                                                       

  

 

 

   Ikäkausikisat

5.6.2012    12.6.2012     19.6.2012     26.6.2012     3.7.2012     10.7.2012     17.7.2012  

24.7.2012   31.7.2012     7.8.2012     14.8.2012     Kaupungin mestaruuskisat   

 

4.6.2013    11.6.2013                           25.6.2013     2.7.2013   9.7.2013       16.7.2013 23.7.2013      30.7.2013     6.8.2013  13.8.2013